2020-02-25

Bemutatkozás

Iskolánk alapítványa az Életfa a gyermekekért Alapítvány, amely 2013-ban került bejegyzésre. Alapítója Dr. Kiss Gergely háromszoros  olimpiai bajnok vízilabdázó. Az öt tagú Kuratóriumot  a szülők, Szada Nagyközség Önkormányzata és iskolánk képviselői alkotják.

Az Életfa a gyermekekért Alapítvány iskolánk tanulóinak megsegítését, az oktatási környezet, a szakmai és a szabadidős tevékenységek támogatását szolgálja.

Alapítványunk 2016-tól fogadja az  1 %-os adófelajánlásokat.

Nyilatkozat adó 1%-ról letöltés

Köszönjük támogatásaikat!

Feladataink:

• Az oktatást segítő eszközök beszerzése (technikai berendezések, számítógépek, projektorok, laptopok, stb.)
  • Sportszerek, udvari játékok kínálatának bővítése.
  • A tehetséges tanulók képzésének támogatása, versenyeztetésük elősegítése.
  • Hátrányos helyzetű tehetséges tanulók támogatása (művészetoktatás, táboroztatás).
  • Tanórán kívüli foglalkozások, szakkörök segítése, tanulók, tanulócsoportok kulturális, művészeti rendezvényeinek támogatása.
  • Az iskolaépület és az udvar szebbé tétele, gondozása.
  • Szakmai programok során felmerülő költségek támogatása.
  • Az oktatást segítő szakkönyvek, segédanyagok beszerzése.
  • Külföldi iskolákkal, szervezetekkel való kapcsolatteremtés támogatása, tanulmányi utak szervezése.

Céljaink:

• oktatási eszközeink folyamatos korszerűsítése, kiegészítése
  • az oktatási környezet állandó fejlesztése, modernizálása
  • a tehetséges tanulók képzésének elősegítése, jutalmazása
  • az idegen nyelv oktatásának, a művészeti képzésnek, a diáksportnak és a szabadidős tevékenységeknek, a hátrányos helyzetű tanulóknak, valamint a tantestületi szakmai programoknak a támogatása,
  • a helyi közösségi identitás és a helyi társadalmi kapcsolatok erősítése,
  • valamint az oktatási-nevelési tevékenysége hatékony és színvonalas végrehajtásának elősegítése.

Főbb sikereink:

• 2013-ban: lapmonitorok és sportszerek vásárlása.
  • 2014-ben: az iskolaudvar átalakítása, udvari játékok, padok, asztalok vásárlása.
  • 2015-ben: sportszerek, számítógépek, projektor, laptop vásárlása, az iskolaudvar egy részének térkövezése, digitális tábla beszerzése
  • 2016-ban: iskolai kirándulás minden tanulónk részére, az iskolaudvar újabb részének térkövezése, és újabb digitális tábla beszerzése
  • 2017-ben: ünnepségeink hangosítását és megörökítését szolgáló technikai eszközök vásárlása
  • 2018-ban: kerékpártároló építése, ülőgarnitúra vásárlása a földszinti zsibongóba
  • 2019-ben: kültéri tornapálya építése (I. ütem)
  • 2020-ban: kültéri tornapálya építése (II. ütem), biokert kialakítása, kültéri asztal padokkal, homokozó bővítése és homokkal való feltöltése

Amennyiben támogatni szeretné alapítványunkat , bankszámlaszámunkra várjuk támogatását!

Az alapítvány neve: Életfa a Gyermekekért Alapítvány

Az alapítvány székhelye: 2111 Szada, Dózsa György út 63.

Az alapítvány bírósági nyilvántartásba vétele: AM 3565

Az alapítvány bankszámlaszáma: